Znalezione obrazy dla zapytania facebook

chronic

Coraz więcej rodziców odczuwa strach przed tym, co dzieci mogą znaleźć w Internecie. Pomimo tych obaw, prawie połowa rodziców nie wie, na jakie strony wchodzą ich dzieci. Wychowawcy podają wskazówki, w jaki sposób zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w sieci, bez konieczności śledzenia każdego ich ruchu.

Po pierwsze, dawaj dobry przykład poprzez ograniczenie spędzania czasu na portalach społecznościowych, a także trzymaj telefony daleko, podczas kolacji i wspólnie spędzanego czasu. Zachęca się rodziców, by rozmowy na temat bezpieczeństwa w Internecie przeprowadzać z dziećmi jak najwcześniej, zaczynając od prostych zasad, np. "Nie otwieraj e-maili od ludzi, których nie znasz". Należy ostrzegać dzieci przed fałszywymi profilami w mediach społecznościowych i zachęcać, by nie wchodziły w dialog z osobami, których nie znają. Ponadto, istnieje możliwość przejęcia kontroli nad siecią poprzez zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania, które pozwala rodzicom zarządzać elektroniką. To jest kolejny dobry sposób, by zwiększyć bezpieczeństwo.

Te wskazówki zostały przygotowane po tym, jak naukowcy z Intel Security (UK) zbadali 1000 rodziców. Ponad 40 procent z nich stwierdziło, że byli zupełnie nieświadomi aktywności swoich dzieci w Internecie. "Technologia zrewolucjonizowała nasze życie, a wielu z nas kupuje gadżety, gdyż chcemy pomóc dzieciom w nauce i rozrywce" – powiedział Nick Viney, wiceprezes ds. konsumenckich w Intel Security. Jednakże musimy pozwolić naszym pociechom w pełni zarządzać urządzeniami tak, aby korzyści przeważały nad potencjalnym ryzykiem. "Kiedy zostaną podjęte właściwe środki bezpieczeństwa i prywatności, każdy w rodzinie będzie bardziej chroniony przy pełnym wykorzystaniu możliwości, jakie niesie ze sobą Internet”.

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/

meksyk page 001

________________

WARTO PRZECZYTAĆ

Znalezione obrazy dla zapytania mocni ojcowie mocne córki

Być dobrym ojcem to najważniejsza misja w życiu mężczyzny! Meg Meeker świetnie pokazuje co jest ważne w ojcostwie z perspektywy córki. Za co będzie ojcu wdzięczna jako kobieta, mimo że na to samo złościła się jako dziecko czy nastolatka. Na co musi uważać ojciec, żeby nie zostawić w córce trwałej rany. Jak powinien ją kochać, jak chronić i w jakim stopniu ufać.

GOŚCIMY

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Free business joomla templates