Znalezione obrazy dla zapytania facebook

mothWięzi rodzinne są w dobrej formie, kiedy są silne i stale wzmacniane. Z własnego doświadczenia wiem, że jest kilka sposobów na rozwijanie silnej więzi między matką a córką.

Wyjścia-niespodzianki: Jako dzieci, często byliśmy zaskakiwani. Pamiętam zwyczajny dzień, pączek z mlekiem, oglądanie nowych witryn sklepowych, krzątanina około obiadowa, i … nagle mama wzięła mnie do autobusu i pojechałyśmy do galerii sztuki. Wtedy najlepszą rzeczą było dla mnie kilka godzin na wyłączność. Wspomnienia ‒ bezcenne!

Kuźnia przyjaźni: Dorastanie oznaczało wyjścia do bardziej wyszukanych kawiarni, gdzie mogłyśmy cieszyć się sobą i rozmawiać o tym, co się nam przydarzyło. To było takie proste, kubek z gorącą czekoladą, latte lub cappuccino i to wszystko, by móc się na chwilę zatrzymać, dzielić się sobą i zacieśniać więzi. Zatem znajdź najlepszą kawiarnię, i pojedź tam z córką, bo czas wspólnie spędzony w ten sposób jest bezcenny.

Przyjaciele dzieci: Moja mama zna wszystkich moich przyjaciół, mimo że już od dawna jestem dorosła. Oznacza to, że razemmożemy martwić się o sprawy mojej przyjaciółki lub śmiać się ze starych anegdot. Poznawanie znajomych twojej córki jest kluczowym sposobem na nawiązanie z nią kontaktu. Przyjaciele są dla większości dziewcząt najważniejszym priorytetem i, chcesz tego czy nie, wpływają na nią teraz a przez to na jej przyszłość. Zatem skorzystaj z okazji, aby „wpłynąć” na przyjaciółki córki, zapraszając je, kiedy twoja córka jest jeszcze młoda. Dzięki temu będzie ona przyzwyczajona do was i tych międzypokoleniowych relacji.

Odpoczynek z filmem i dużo „śmieciowej” żywości jest łatwą opcją, ale rozwijanie kreatywności może zapewnić, że twoja córka i jej przyjaciółki wyjdą poza schemat łatwego spędzania wolnego czasu, a skoncentrują się bardziej na swoim towarzystwie i budowaniu solidnych przyjaźni i wspomnień.

Oto kilka kreatywnych pomysłów, które „pracowały” na mnie i moje koleżanki, kiedy jeszcze nie byłam nastolatką:

* Popołudniami uczyłyśmy się jak wykorzystać brownie i ciepłe mleko.

* Uczyłyśmy się piec ciasta lub przygotowywać deser z 3-5 kluczowymi składnikami.

* Zupełnie po ciemku słuchałyśmy audiobooka Władcy Pierścieni jedząc popcorn. To może wymagać kilku sesji, ponieważ jest 13 odcinków.

* Mogłyśmy same ugotować obiad, oczywiście pod nadzorem mamy .

* Grałyśmy w różne gry.

* Scrapbooking lub inne ręczne robótki.

* Manicure i popołudniowa herbata.

* Dekorowanie tortu.

* Odwiedzałyśmy szpital dziecięcy lub dom starców, a w drodze powrotnej szłyśmy na lody.

Z czasem można zauważyć, że okazywanie przyjaźni działa w obie strony, pomagając stworzyć jeszcze silniejsze więzi.

 

Helena Adeloju

dziennikarka i redaktor naczelna Family Edge w Melbourne

JAK POWSTAŁY KURSY AF?

 .Jak1

________________

iffd01

POLECAMY

.mamyok

SLAF 2018

Szkoły Letnie Akademii Familijnej 2018:
Białogóra 1 - 7 lipca
Białogóra 8 - 14 lipca
Radawa 8 - 14 lipca
Studzieniczna 5 - 11 sierpnia

WARTO PRZECZYTAĆ

qqq

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że stanowi dla niego cały świat. Jednak dorastający chłopiec, który jej potrzebuje, jednocześnie ją od siebie odpycha. Autorka bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu jako lekarz pediatra, matka czworga dzieci, dzieli się swoją wiedzą potrzebną każdej matce o tym, jak wzmocnić – lub odbudować – jej więź z synem.

GOŚCIMY

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.