Znalezione obrazy dla zapytania facebook

dat 1817 engEkwilibrystyka o nazwie „praca i rodzicielstwo” może nie być najłatwiejsza do wykonania, ale jest kilka rzeczy, które ułatwią godzenie tych dwóch sfer życia. Oto kilka z nich:

Zaangażuj współmałżonka

Zaangażowanie współmałżonka może być świetnym sposobem na łatwiejsze godzenie pracy i rodzicielstwa. Jeśli nie masz małżonka, poproś o pomoc kogoś zaufanego np. z bliskiej rodziny. Nie można skutecznie godzić pracy i rodzicielstwa na własną rękę! Trzeba komunikować się z najbliższymi, omawiać szczegóły, kto i co ma robić i kiedy, i czy akceptujecie wspólne ustalenia. Komunikacja i chęć poświęcenia się oraz kompromis są niezbędne w tym zadaniu.

Zorganizuj dobrą opiekę nad dzieckiem

Dobra i niezawodna opieka nad dziećmi jest lepsza niż tysiąc sztabek złota zwłaszcza, kiedy musisz godzić pracę i dom. Zorientuj się, gdzie znajdują się dobre opiekunki, którym można zaufać. Należy jednak pamiętać, aby dopilnować, by dbały o twoje dziecko lub dzieci w najlepszy możliwy sposób.

Zobacz świat we właściwej perspektywie

Kiedy godzisz pracę i rodzicielstwo, spróbuj pozytywnie myśleć. Powinieneś nabrać trochę luzu, staraj się nie zamartwiać, gdy musisz opuścić dziecko na pewien czas, ponieważ i tak pracujesz nad lepszym, łatwiejszym i wygodniejszym życiem dla swojej rodziny. Trzeba nauczyć się równoważyć obie strony i zarządzać tak dobrze, jak to tylko możliwe. Idź do pracy kiedy musisz, ale także poświęć się, żeby być obecnym w życiu twojego dziecka. Podejmij ten wysiłek!

Naucz się zarządzać obowiązkami

Kiedy jesteś w pracy, jesteś w pracy. Bądź skupiony na wykonywaniu swojego zadania i rób to jak najlepiej. Kiedy jesteś w domu, bądź w domu i skup się na byciu najlepszym rodzicem dla twojego dziecka i najlepszym mężem dla twojej żony (najlepszą żoną dla twojego męża). Nie przynoś zawodowego bagażu do domu, ani nie skracaj pracy, by wyrwać się do dzieci. Nawet jeśli nie możesz inaczej, i wracasz do domu ze swoimi problemami z pracy, nigdy nie rób tego w sposób, który dotyka rodzinę. Kiedykolwiek jesteś z dziećmi i małżonkiem, bądź z nimi na 100%, niech nic innego tego nie zagłuszy.

Znajdź swoje priorytety

Musisz określić, co jest dla ciebie w danym momencie najważniejsze, twoja praca czy twoje dzieci. Kiedy wiesz o tym, łatwiej będzie ci podejmować decyzje, kiedy te dwa "światy" nie będą ze sobą kolidować. Dowiedz się, co jest dla ciebie najważniejsze i niech cię poprowadzi w trudnych momentach. Nie musisz być z dziećmi co minutę, aby czuły się kochane, ale musisz znaleźć ten właściwy czas, kiedy będą dla ciebie najważniejsze.

Pamiętaj o sobie

Chory, wycieńczony lub osłabiony rodzic może być mało przydatny w miejscu pracy, ale także w rodzinie. Musisz więc pamiętać, aby poświęcić trochę czasu na odpoczynek i zadbać o siebie. W ten sposób możesz dać najbliższym więcej siebie, a także być wydajnym w pracy.

Źródło: http://www.vanguardngr.com

 

JAK POWSTAŁY KURSY AF?

 .Jak1

________________

iffd01

POLECAMY

.mamyok

SLAF 2018

Szkoły Letnie Akademii Familijnej 2018:
Białogóra 1 - 7 lipca
Białogóra 8 - 14 lipca
Radawa 8 - 14 lipca
Studzieniczna 5 - 11 sierpnia

WARTO PRZECZYTAĆ

qqq

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że stanowi dla niego cały świat. Jednak dorastający chłopiec, który jej potrzebuje, jednocześnie ją od siebie odpycha. Autorka bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu jako lekarz pediatra, matka czworga dzieci, dzieli się swoją wiedzą potrzebną każdej matce o tym, jak wzmocnić – lub odbudować – jej więź z synem.

GOŚCIMY

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.