Znalezione obrazy dla zapytania facebook

help"Jakie są zainteresowania twojego dziecka?" To zwykle jedno z wielu pytań, na które rodzice nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć. Pasja zaczyna się od zainteresowania, więc gdy tylko pytamy rodziców "Jakie są zainteresowania waszych dzieci? Co one uwielbiają robić?", prosimy by nie uwzględniali niczego, co wiąże się z ekranem (gry video, media społecznościowe, YT, TV), i niestety wtedy dostajemy sporo nieprzyjemnych spojrzeń.

Oczywiście nie jesteśmy przeciwni dzieciom korzystającym z elektroniki, ale zbyt wiele czasu spędzonego z ekranem może ograniczyć rozwój zainteresowań, które mogą rozwinąć się w pasję. A dlaczego pasja jest tak ważna? Według bestsellerowej autorki i badaczki Angeli Duckworth, pasja jest kluczowym składnikiem wytrwałości, a wytrwałość jest nieoczywistym składnikiem sukcesu.

Być może najważniejszym pytaniem, jakie zadają nam rodzice jest to, jak pomóc swoim dzieciom odkryć zainteresowania. Oczywiście rodzice nie mogą zmusić dzieci do zainteresowań, ale są pewne triki, które pomogą je zainicjować. Wszystko zaczyna się od doświadczeń. Dopóki dana osoba nie ma doświadczenia, nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy coś lubi czy nie. Więc to, co rodzice mogą zrobić, to zaoferować swoim dzieciom cały wachlarz doświadczeń. Jako rodzina możesz stworzyć oryginalny styl życia nastawiony na ciekawość świata. Wybierz się na spacer po okolicy i dowiedz się o roślinach, robakach i dzikiej przyrodzie, która was otacza. Zainwestuj w przewodniki terenowe i zostań przyrodnikiem-amatorem. Pomyśl o weekendach i wakacjach jako okazji do wycieczek terenowych. Odwiedź muzea, ogrody zoologiczne, akwaria, parki narodowe i ogrody botaniczne. Pójdź do lokalnej biblioteki i zwróć uwagę na zajęcia, jakie oferuje się dzieciom. Jedna z takich czynności może wzbudzić zainteresowanie życia!

Podczas każdego doświadczenia obserwuj swoje dziecko. Czy widzisz, świecące się oczy? Czy jest ono zaangażowane czy roztargnione? Nie próbuj zainteresować na siłę. Jeśli coś nie zadziała, jest ok. Potraktuj to jako cenne doświadczenie. Zadawaj pytania. Jaka była jej/jego ulubiona część dnia w muzeum? Czego się nauczyli? Czy jest coś, co chcieliby powtórzyć? Gdy zobaczysz iskrę w oku, znajdź książki lub filmy związane z tematem. Daj swoim dzieciom narzędzia do samodzielnego poznawania tematu, a także przestrzeń, gdy widzisz, że zainteresowanie nie ustępuje. Jeśli zaczną je realizować samodzielnie bez twojej pomocy, jeśli zaczną cię prosić o więcej – wznieć płomień! Jeśli jednak iskra zgaśnie, to też jest w porządku, to po prostu oznacza, że coś trzeba odpuścić. Jeśli rodzice oferują różne aktywności, dają dzieciom przestrzeń do rozwinięcia zainteresowania, które może z czasem przerodzić się w pasję.

Jenni Stahlmann i Jody Hagaman

https://www.montgomeryadvertiser.com/

JAK POWSTAŁY KURSY AF?

 .Jak1

________________

iffd01

POLECAMY

.mamyok

SLAF 2018

Szkoły Letnie Akademii Familijnej 2018:
Białogóra 1 - 7 lipca
Białogóra 8 - 14 lipca
Radawa 8 - 14 lipca
Studzieniczna 5 - 11 sierpnia

WARTO PRZECZYTAĆ

qqq

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że stanowi dla niego cały świat. Jednak dorastający chłopiec, który jej potrzebuje, jednocześnie ją od siebie odpycha. Autorka bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu jako lekarz pediatra, matka czworga dzieci, dzieli się swoją wiedzą potrzebną każdej matce o tym, jak wzmocnić – lub odbudować – jej więź z synem.

GOŚCIMY

Odwiedza nas 144 gości oraz 0 użytkowników.