Znalezione obrazy dla zapytania facebook

file ok

W krakowskiej edycji 2017/2018 są prowadzone cztery kursy Akademii Familijnej: Miłość Małżeńska, Pierwsze Kroki, Pierwsze Decyzje i Młodsze Nastolatki. W warsztatach uczestniczy 37 małżeństw. Uczestnicy spotkań podczas ożywionych dyskusji, przeplatanych anegdotami i żartami dochodzą do bardzo ciekawych rozwiązań. Jednym z poruszanych tematów była przyjaźń między rodzicami a ich nastoletnimi dziećmi.

 

 

 

Zastanawiano się jak budować wzajemne zaufanie, jak promować dobrą kulturę wśród dorastających dzieci, rozwijać rodzinne hobby? Jak uczyć dzieci wolności, na co można im pozwalać? Jak chronić młodzież przed różnymi niebezpieczeństwami i jednocześnie pozwolić na autonomię? Na kursie dla rodziców młodszych dzieci rozważano m.in. wpływ temperamentu na rozwój osobowości dzieci. Mówiono o różnicach między dziećmi i sposobach dotarcia do każdego dziecka, indywidualnego podejścia, ze zrozumieniem dla ich wad i znajomością zalet. Na każdym z kursów rodzice zauważali, że najważniejsza jest rozmowa małżonków, wspólna wizja wychowawcza, lojalność, czas i duża dawka optymizmu.


Już dziś zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję kursów Akademii Familijnej, która rozpocznie się jesienią br. oraz na letnie wyjazdy (więcej informacji na ten temat Szkoły Letniej Akademii Familijnej na stronie www.akademiafamilijna.pl).

JAK POWSTAŁY KURSY AF?

 .Jak1

________________

iffd01

POLECAMY

.mamyok

SLAF 2018

Szkoły Letnie Akademii Familijnej 2018:
Białogóra 1 - 7 lipca
Białogóra 8 - 14 lipca
Radawa 8 - 14 lipca
Studzieniczna 5 - 11 sierpnia

WARTO PRZECZYTAĆ

qqq

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W chwili, gdy matka trzyma w objęciach nowo narodzonego synka, jego oczy mówią jej, że stanowi dla niego cały świat. Jednak dorastający chłopiec, który jej potrzebuje, jednocześnie ją od siebie odpycha. Autorka bazując na trzydziestoletnim doświadczeniu jako lekarz pediatra, matka czworga dzieci, dzieli się swoją wiedzą potrzebną każdej matce o tym, jak wzmocnić – lub odbudować – jej więź z synem.

GOŚCIMY

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.