iffd meetW związku z pandemią koronawirusa, zarówno Akademia Familijna, jak i IFFD – Międzynarodowa Federacja Rozwoju Rodziny – podjęły działania, by przenieść różne aktywności do świata online.

W ramach eksperymentu kilka tygodni temu IFFD przeprowadziła testowe spotkania online, w ramach kursu „Matrimonial Love 2”. Do wspólnej pracy przy tym wydarzeniu zostali zaproszeni moderatorzy z 19 krajów, m.in. z USA, Australii, Hiszpanii, Filipin, Łotwy, Rosji, Portugalii i Kenii. Akademię Familijną reprezentowali Alicja Wielebska i Łukasz Wielebski.

Po spotkaniach w ramach „małych grup” (w „naszej” grupie znaleźli się Słoweńcy, Portugalczycy, Chorwaci i Polacy), przyszedł czas na spotkanie generalne (tzw. dużą grupę). Wzięło w niej udział 21 małżeństw, a spotkanie było zdalnie moderowane przez Cristinę z Nowego Jorku. Z jednej strony, dla niektórych uczestników było to trudne doświadczenie (godziny popołudniowe w naszej strefie czasowej oznaczały np. późną noc dla Australijczyków :))

Wspólne przepracowanie spotkania online, możliwość wymiany doświadczeń z pracy zdalnej oraz przedyskutowanie różnych sposobów moderowania były bardzo wartościowe dla uczestników i pozwoliły na wzbogacenie warsztatu osób moderatorów AF/IFFD. W wielu krajach doświadczenia te będą stopniowo wdrażane do kursów, które wystartowały jesienią ub. roku i biegły swoim rytmem w „klasyczny” sposób.

Równolegle z IFFD, również Akademia Familijna szybko adoptowała się do nowych warunków – relację ze spotkań online mogliście już kilkukrotnie zobaczyć na naszym profilu.

Poniżej znajdziecie krótkie filmowe podsumowanie eksperymentu IFFD:

https://www.youtube.com/watch?v=xw3GjB0B-20