file ok

W krakowskiej edycji 2017/2018 są prowadzone cztery kursy Akademii Familijnej: Miłość Małżeńska, Pierwsze Kroki, Pierwsze Decyzje i Młodsze Nastolatki. W warsztatach uczestniczy 37 małżeństw. Uczestnicy spotkań podczas ożywionych dyskusji, przeplatanych anegdotami i żartami dochodzą do bardzo ciekawych rozwiązań. Jednym z poruszanych tematów była przyjaźń między rodzicami a ich nastoletnimi dziećmi.

 

 

 

Zastanawiano się jak budować wzajemne zaufanie, jak promować dobrą kulturę wśród dorastających dzieci, rozwijać rodzinne hobby? Jak uczyć dzieci wolności, na co można im pozwalać? Jak chronić młodzież przed różnymi niebezpieczeństwami i jednocześnie pozwolić na autonomię? Na kursie dla rodziców młodszych dzieci rozważano m.in. wpływ temperamentu na rozwój osobowości dzieci. Mówiono o różnicach między dziećmi i sposobach dotarcia do każdego dziecka, indywidualnego podejścia, ze zrozumieniem dla ich wad i znajomością zalet. Na każdym z kursów rodzice zauważali, że najważniejsza jest rozmowa małżonków, wspólna wizja wychowawcza, lojalność, czas i duża dawka optymizmu.

Już dziś zapraszamy do zapisywania się na kolejną edycję kursów Akademii Familijnej, która rozpocznie się jesienią br. oraz na letnie wyjazdy (więcej informacji na ten temat Szkoły Letniej Akademii Familijnej na stronie www.akademiafamilijna.pl).