MOC WIARY PRZEKAŻ DALEJZapraszamy na konferencję pt. „MOC WIARY – PRZEKAŻ DALEJ! Jak wychowywać w wierze w czasach postprawdy?” Wydarzenie organizowane jest przez przedszkole i szkołę STRUMIENIE oraz szkołę ŻAGLE w sobotę 10 marca 2018 r. w godz. 16.00-19.30 w auli szkoły STRUMIENIE.

Czy i w co wierzy młody człowiek? Kim jest i dokąd zmierza? Jak wspierać, by mógł rozpoznać drogę w świecie rozmytych granic, tysiąca subiektywnych prawd? Jak docierać do właściwych autorytetów? Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wierze? Czy odpowiedź na te pytania jest dziecinnie prosta, czy rodzice i wychowawcy mają receptę na bolączki młodego pokolenia?

W jaki sposób poszukiwać drogi do serc młodych ludzi? Jak oddzielać rozum i emocje w poszukiwaniu obiektywnej prawdy. Co robić, by być przygotowanym na przekazywanie wiary młodym pokoleniom?

Na te oraz inne pytania będą poszukiwać odpowiedzi zaproszeni eksperci:
ks. prof. Ramiro Pellitero – wykładowca, teolog i duszpasterz, ks. dr Marek Dziewiecki – teolog i dr psychologii, specjalista z zakresu wychowania, małżeństwa i rodziny oraz p. Janusz Wardak – praktyk w dziedzinie wychowania i edukacji, założyciel i prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna, były wicedyrektor ds. wychowawczych Szkoły ŻAGLE.

PRZYJDŹ I PRZEKAŻ DALEJ !!!

Pobierz plakat