IMG 2376Masz poczucie chaosu w codziennych zajęciach? Ciągle brakuje ci czasu na wykonanie wielu zadań? Kolorowy „MaMy Kalendarz” ułatwia zaplanowanie rodzinnego rozkładu tygodnia. Już w starożytności doceniano planowanie zajęć chociaż nie dysponowano zegarkiem ani kalendarzem. Obecnie, pomimo tego, że mamy wiele udogodnień w postaci aplikacji, harmonogramów i timerów, wydaje się, że ciągle mamy więcej do zrobienia niż czasu na to przeznaczonego, zwłaszcza w kilkuosobowej rodzinie. Niemniej, warto zadbać o planowanie po to, żeby uporządkować sprawy ważne i pilne, a także te dotyczące codzienności lub wyjątkowych okazji.
Z pomocą rodzinom przychodzi planer „MaMy Kalendarz”, który dzięki przejrzystemu grafikowi, pozwala zaplanować zadania na każdy tydzień w atrakcyjny sposób. Jest to praktyczne narzędzie, które pomoże dobrze zaplanować każdy dzień. Dzięki kolorowym naklejkom obrazującym konkretne zadanie, planer wypełni się feerią kolorów, gdy zaznaczysz spotkania biznesowe i towarzyskie, uroczystości, a także obowiązki. Ten tygodniowy planer zawiera 5 rubryk, po jednej dla każdego członka rodziny, dzięki temu nikogo nie pominiemy w planowaniu rozkładu tygodnia. Nawet niemowlak może mieć już swoją rubrykę z zaznaczonymi wizytami u lekarza.

Prawidłowy rozwój dziecka wymaga, aby stopniowo powierzać mu pewne drobne zadania, za które może być odpowiedzialny, np. gaszenie światła lub uzupełnianie papieru toaletowego. Dzieci nabierają dobrych nawyków właśnie poprzez powtarzanie pewnych czynności, co zaowocuje wzrostem poczucia obowiązku w dorosłym życiu. Właśnie jednym ze sposobów budowania odpowiedzialności i wzajemnego zaufania jest praca zespołowa. Dziecko stopniowo jest włączane w codzienne zadania wykonywane w rodzinie. Sprawa tak prosta i oczywista, jak powierzanie dziecku domowych obowiązków, może być doskonałym sposobem, by okazać mu zaufanie: Wierzę, że zrobisz, co w twojej mocy, aby jak najlepiej wykonać to zadanie! Uwaga: powierzanie obowiązków powinno brzmieć jak zaproszenie do współpracy.

Takie zadania, które są powtarzalne przez cały tydzień, np. wyjmowanie naczyń ze zmywarki, nakrywanie do stołu, można wpisać w rubryce „u góry” kolumny przeznaczonej dla konkretnego członka rodziny. W przyjaznej, pełnej dobrego humoru atmosferze, rodzice powierzają dziecku i sobie drobne prace i motywują się wzajemnie do ich dokończenia, niezależnie od tego, czy ktoś radzi sobie z nimi lepiej, czy gorzej. Warto, żeby o dom dbali wszyscy, a nie tylko mama. Zachęcamy do wspólnego planowania tygodnia tak, żeby każdy mógł się odnieść do zaproponowanych obowiązków i nie był zaskoczony w poniedziałek rano… A propos, wspólnie można także robić plan zakupów – do tego służą perforowane karteczki, których można użyć jako listy zakupów lub jako listę tematów do przedyskutowania na koniec tygodnia.

W natłoku pracy, innych zajęć czy obowiązków możemy stracić poczucie czasu i uważność na budowanie relacji małżeńskiej i rodzicielskiej, a przecież to one są fundamentem dobrze funkcjonującej i szczęśliwej rodziny. I właśnie „MaMy Kalendarz” przychodzi nam z pomocą, ponieważ najpiękniejszą naklejką – w kształcie serca – możemy zaznaczyć spotkania rodzinne i małżeńskie randki.

Więcej informacji: https://mamykalendarz.pl/