Polecamy serię książek „Budować rodzinę” wydawnictwa Apostolicum wydanych we współpracy z Akademią Familijną.

Dotychczas ukazały się:

José Luis Aberásturi y Martinez
 
Ilu rodziców się zastanawia, czy ich dziecko wyrasta na dobrego człowieka, czy nie schodzi na złą drogę? A jeśli tak, to czy myślą o tym, kiedy ma ono 5-6 lat, czy dopiero gdy skończy lat 20 i gdy stwierdzają, że nie przejmuje się wcale tym, co od nich słyszy? Czy byłoby tak samo, gdyby od samego początku troszczyli się o te sprawy?

 
Fernando Corominas
 
Ta książka jest fundamentem całej serii „Budować rodzinę”. Ma na celu pomoc rodzicom i wychowawcom w edukacji dzieci. Opisuje znaczenie okresów sensytywnych i działań instynktownych. Chociaż odnosi się do nowoczesnych teorii pedagogicznych, jest to bardzo praktyczna pomoc w wychowaniu.


 

Blanca Jordán de Urríes
 
Autorka od wielu lat udziela rad w dziale porad wychowawczych popularnego pisma hiszpańskiego dla kobiet „Telva”. Zawodową znajomość świata dzieci łączy z osobistym doświadczeniem: sama jest matką dwóch córek. Książka podpowiada jak poradzić sobie z wyzwaniami pedagogicznymi w pierwszych latach życia dziecka, gdy zależy ono tylko całkowicie od rodziców. Jak kształtować w nim cechy charakteru, które będą miały zasadniczy wpływ na całe jego życie. Jest tu mnóstwo praktycznych rad przeplatanych anegdotami z życia młodych rodzin.

 


 

Manoli Manso, Blanca Jordán de Urríes,
Twoje dziecko między 4 a 5 rokiem życia

4 i 5 rok w życiu dziecka, z punktu widzenia wychowania, to wspaniały i bardzo ważny etap. Można już z dzieckiem rozmawiać na różne tematy, i co najistotniejsze, porozumieć się. Wtedy w jego świadomości zakorzenia się wiele idei, które utrwalają się na całe życie. Na podstawie badań naukowych i wieloletniej praktyki powstała ta książka. Ma ona pomóc lepiej wychowywać cztero- lub pięciolatka.

 

Blanca Jordán de Urríes
 
Książka ta stanowi prostą i praktyczną pomoc dla rodziców i wychowawców w kształtowaniu chłopców w wieku 6-7 lat. Przedstawia podstawowe zasady przygotowania dobrego projektu wychowawczego. W sposób przyjazny i pełen przykładów z codziennego życia książka dotyka wszystkich środowisk, w których porusza się chłopiec w tym wieku: jego domu, rodzeństwa, szkoły, rodziny, przyjaciół. W lekkim, gawędziarskim stylu, autorka przekazuje swoją szeroką znajomość zagadnień pedagogiki wynikającą zarówno ze studiów, jak i z własnego doświadczenia.

 

corka

Maria Teresa Galiana, Amparo Gonzales
Twoja córka w wieku 6-7 lat

Jako rodzice dbajmy o to, aby nasza córka była naprawdę szczęśliwa, dlatego kształtujmy jej wolę, uczmy ją dokonywania właściwych wyborów, pomagajmy w rozwiązywaniu jej „małych problemów”, a w dorosłym życiu będzie osobą odpowiedzialną i wolną. Ta książka, w której wykorzystuje się współczesne teorie pedagogiczne, może być użyteczna zarówno dla nas, jak i dla nauczycieli, wychowawców, doradców rodzinnych.

 

Teresa Artola Gonzaléz
 
 
Książka ma pomóc rodzicom i innym osobom pracującym z dziećmi w wieku 6-12 lat. Została pomyślana jako praktyczny poradnik. Poruszane są w niej problemy, z którymi stykają się rodzice i wychowawcy dzieci w tym wieku. Większość z tych problemów można wykryć zanim jeszcze staną się dużymi problemami: to przede wszystkim kwestia zapobiegania i działania w odpowiednim czasie. Dlatego autorka podkreśla tak bardzo znaczenie zapobiegania w wychowywaniu. Jednocześnie zaprasza czytelników do tworzenia planów działania, dzięki którym będą mogli zastosować w praktyce to, co przeczytali w książce.

 

Gerardo Castillo
 
 
Okres dorastania z wszystkimi trudnościami wychowawczymi, jakie ze sobą niesie, jest koniecznym etapem na drodze ku dojrzałości. Dlatego też książka ta ma pomóc rodzicom w odkryciu prawdziwego sensu dorastania i ułatwić im właściwe wykorzystanie nowych możliwości swoich dzieci w tym wieku. Autor przypomina, że za ich buntem i krytyczną postawą kryje się pragnienie myślenia i działania na własną rękę, a za szukaniem oparcia u kolegów - odkrycie wartości przyjaźni.

 

Alfonso Aguilô
 
Czy iloraz inteligencji jest jedynym wyznacznikiem sukcesu w życiu? Autor książki „Wychowywać uczucia" twierdzi, że nie. Równie ważnym, a może nawet ważniejszym wyznacznikiem jest troska o wychowanie i ukształtowanie uczuć. One to sprawiają, że człowiek jest w stanie skutecznie radzić sobie w relacjach z innymi, bo to właśnie nasze relacje najbardziej określają treść codziennego życia. Książka ta jest doskonałym przewodnikiem na drodze wychowywania uczuć.

 

Juan José Javaloyes
 
Trudny temat wychowania podjęty z wielką fachowością i odwagą stawiania czoła sprawom trudnym, autor ujmuje w bardzo kompaktowy sposób. Nie wchodząc w teorię wychowania proponuje rodzicom podręcznik, który pomaga zrozumieć proces wychowania dziecka od chwili narodzin do osiągnięcia dojrzałości. Praktyczne narzędzia podane w tekście pozwalają od razu skupić się na rzeczach najważniejszych. Wszystko to ujęte w perspektywie rozwoju osoby ludzkiej, jako całości oraz odniesienia do wartości chrześcijańskich stanowi wyśmienitą pomoc dla młodych, jak i starszych już rodziców.

 

 

Jose Antonio Alcazar, Fernando Corominas
 
Książka ta mówi o kształtowaniu cnót w rodzinie: o tym, jak nauczyć dzieci żyć z godnością, by mogły być szczęśliwe. Wychowując do wartości, staramy się kształtować w nich te nawyki, które pozwolą im dobrze postępować w każdych okolicznościach, kierować się wolną wolą. Rozwijanie cnót ma na celu formowanie osób, które odkrywając sens i cel swojego życia, mają osobisty projekt życiowy, dojrzałość i ideały.
Eusebio Ferrer Hortet
Wymagać żeby wychowywać

Wymagać, żeby wychowaç to książka, w której rodzic mówi do innych rodziców. Doświadczenie przeważa tu nad teorią. Napisana w formie refleksji, analizy znanych pojęć, książka ta nie ma bynajmniej sztywnej formy podręcznika. Czytelnik szybko angażuje się w to, co czyta, i odkrywa coś, co od dawna było dla niego jasne, ale czego starał się unikać: konieczność wymagania. W wychowaniu niezbędna jest współpraca obu stron, wychowawcy i wychowanka, a żeby ją osiągnąć, potrzeba wysiłku.

 

Polecamy także:

10 zasad mądrego wychowania
Jose Ramon Ayllon
 
 
Wychowanie zawsze było tematem trudnym, a dziś jest nim chyba bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wobec wszechobecnego relatywizmu moralnego rodzice i nauczyciele skarżą się na małą skuteczność swoich dydaktycznych wysiłków. Równie zagubione i zmęczone powszechnym obecnie brakiem jakichkolwiek reguł są same dzieci i młodzież.
 
José Ramón Ayllón proponuje nam 10 zasad, które próbują nieco ułatwić trudne zadanie wychowania, opierając je na solidnych podstawach, a nie chaotycznych modach.
 
Nie są to porady teoretyka, który pamięta szkołę jedynie z własnego dzieciństwa. Autor przez 15 lat pracował jako nauczyciel w szkole średniej, co pozwoliło mu zebrać bogaty materiał do przemyśleń.

 

Nie ma rodziców doskonałych

 

Isabelle Filliozat
 
Naszym dzieciom chcielibyśmy okazywać wyłącznie miłość i czułość. Nie jest to jednak takie proste. Nie zawsze jesteśmy w pełni zadowoleni z tego, jacy jesteśmy jako rodzice. Przyłapujemy się raz za razem na tym, że postępujemy zgodnie ze wzorami rodzicielstwa zaczerpniętymi z naszego własnego dzieciństwa, choć obiecywaliśmy sobie, że będzie zupełnie inaczej. Skąd takie sprzeczności? Ponieważ prócz teoretycznych rozważań, istnieje też to, co nieuświadomione. Nasze zranienia i nasza historia.

Znalezione obrazy dla zapytania mocni ojcowie mocne córki

Meg Meeker
 
Być dobrym ojcem to najważniejsza misja w życiu mężczyzny! Meg Meeker świetnie pokazuje co jest ważne w ojcostwie z perspektywy córki. Za co będzie ojcu wdzięczna jako kobieta, mimo że na to samo złościła się jako dziecko czy nastolatka. Na co musi uważać ojciec, żeby nie zostawić w córce trwałej rany. Jak powinien ją kochać, jak chronić i w jakim stopniu ufać.
rosa
 
W tej książce Rosa Pich, lat czterdzieści siedem, córka Rafaela Picha, legendarnego założyciela Akademii Familijnej, matka osiemnaściorga dzieci, na co dzień pracująca zawodowo na pół etatu, wyjawia nam, jak można być szczęśliwym i świetnie się bawić, niezależnie czy ma się jedno, dwoje, troje, czy… osiemnaścioro dzieci.
Chema książka
 
Historia życia Chemy Postigo - niezwykłego męża, ojca osiemnaściorga dzieci, przyjaciela tysięcy ludzi
Kim był Chema? Jak to możliwe, że jego śmierć głęboko poruszyła tyle osób? Dlaczego jego odejście było tak szeroko komentowane w mediach?
Chema nie był przecież żadnym celebrytą, nie był miliarderem ani sławnym artystą, nie był też sportowcem ani człowiekiem sukcesu… Dlaczego więc na jego pogrzeb w marcu 2017 r. przyszło ponad sześć tysięcy osób?
Ta książka odpowiada na te i inne pytania, pytania, które dotyczą także każdego z nas. Czytając ją możemy odkryć, jak cieszyć się codziennością i umieć poradzić z bardzo trudnymi sytuacjami życiowymi.

Zapisz się na newsletter

Podaj prawidłowy adres

Zaznacz powyższe pole

IFFD

WSPÓŁPRACA

logo mamy kalendarz na slajdy

Szukaj

Znajdź nas

fb  yt    insta

© Akademia Familijna 2020
Wdrożenie: joomla - Solmedia.pl